Ponçik Hikayesi

İlk hikayemiz çok sevimli Ponçik e ait. Ponçik çok sevimli bir tavşan. Hatta tavşan yavrusu. Bizim Ponçik hikayesini farklı kılan ise sevimli tavşan Ponçik’in havuç sevmemesi. Olurmu tavşanlar havuca bayılır dediğinizi duyar gibiyiz. Hikaye ya Ponçik havuç sevmiyormuş.

Annesi hergün bizim sevimli Ponçik’e havuç getiriyormuş ama Ponçik “Ben artık havuç yemek istemiyorum. Havuçtan bıktım artık, başka yiyeceklerden istiyorum” demiş annesine. Anne tavşan ise havucun faydalarını bir bir Ponçik’e anlatmış. Anlatmış anlatmasınada bizim Ponçik dinlememiş bile.

Böyle zaman geçtikçe Ponçik bir gün hasta olmuş. Annesi çok üzülmüş. Annesi Ponçik için o gün havuçtan çorba yapmış, havuçtan salata hazırlamış Ponçik için.

Ponçik hasta olmasına rağmen annesine itiraz etmiş, yemeklerini yemek istememiş. Ponçik’in annesi zorla yemeklerini yedirmiş. Sabah olunca bizim Ponçik iyileşmiş. Sonra bizim Ponçik havuçlar sayesinde iyileştiğini anlayınca hemen annesinin yanına gitmiş ve annesini kucaklamış. “anneciğim özür dilerim, sen haklıymışsın havuç çok vitaminli bir yiyecekmiş, havuç sayesinde iyileştim. Benş affet” demiş. Ponçik’in annesi bu duruma çok sevinmiş.

O günden itibaren Ponçik annesine hiç karçı gelmemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir